40-003 Katowice, ul. Teatralna 7a (32) 206 85 03 Pn. – Pt.: 9:00 – 17:00

Aparaty

Istnieje wiele rodzajów aparatów słuchowych, które mają różne funkcje i możliwości. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie aparatu najlepiej odpowiadającego potrzebom pacjenta. Większość osób niedosłyszących może poprawić słyszenie dzięki noszeniu aparatów słuchowych.

Najczęściej spotykane typy i rodzaje obudów (kształtów) aparatów słuchowych:

Aparaty słuchowe całkowicie wewnątrzkanałowe (CIC)
Najmniejszy dostępny na rynku typ aparatów słuchowych. Aparat CIC jest prawie niewidoczny w uchu. Wszystkie części znajdują się w małej obudowie, która wpasowuje się głęboko w przewód słuchowy. Aparaty CIC są dopasowywane dla każdego ucha oddzielnie, jednak są przeznaczone dla osób, których przewód słuchowy jest wystarczająco duży by umieścić w nim aparat. Ponieważ aparaty te są wyposażone w bardzo małe baterie, ich obsługa wymaga pewnej zręczności. Aparaty całkowicie wewnątrzkanałowe nie są odpowiednim rozwiązaniem dla osób ze znacznym ubytkiem słuchu.

Aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe (ITC)
Aparaty ITC są również umieszczane w kanale usznym. Ich baterie są trochę większe. Ten typ aparatów jest przeznaczony dla łagodnych i średnich ubytków słuchu.

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne (ITE)
Aparaty ITE są przeznaczone dla szerszego zakresu ubytków słuchu. Dzięki większemu rozmiarowi mogą one pomieścić większe wzmacniacze oraz być wyposażone w np. cewkę telefoniczną. Dla wielu osób są one łatwiejsze w obsłudze.

Aparaty słuchowe zauszne (BTE)
Aparaty BTE są umieszczane za uchem. Dźwięk dostaje się do kanału usznego przez rurkę i indywidualnie dopasowaną wkładkę. Ponieważ są one najbardziej odporne na urazy mechaniczne, zaleca się je w przypadku dzieci. Aparaty zauszne zapewniają silniejsze wzmocnienie dźwięku (niż mniejsze aparaty) dzięki mocniejszemu wzmacniaczowi i większej baterii. Są one dostępne w kilku kolorach, aby można je było dopasować do karnacji skóry i koloru włosów, jak również w jasnych, wesołych kolorach dla dzieci.

 

Bezpłatne badania słuchu i konsultacje audioprotetyczne

Zapraszamy na bezpłatne, profilaktyczne badanie słuchu i zrozumiałości mowy dla dorosłych i dzieci.

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne i zauszne

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą produktów. Posiadamy pełną gamę nowoczesnych aparatów słuchowych różnych typów.

Baterie i akcesoria do pielęgnacji aparatów słuchowych

Baterie, wkładki, nakładki, filtry, kopułki. Akcesoria do pielęgnacji aparatów słuchowych.

Profesjonalny serwis aparatów słuchowych

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty pełnego serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego aparatów słuchowych.

Sprawujemy stałą i kompleksową opiekę audioprotetyczną nad Pacjentem.

Jak do nas trafić?

zobacz w Google Maps

 40-003 Katowice, ul. Teatralna 7a
 Pn. – Pt.: 9:00 – 17:00

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce.Więcej informacji można znaleźć na stronie: Polityka prywatności

akceptuję